Drawing Layer 1

Gri TV Nedir?

Biden’ın 1.9 trilyon dolarlık paketi ABD Senatosu’ndan geçti

ABD Başkanı Joe Biden'ın koronavirüs salgınının etkilerine yönelik istediği 1.9 trilyon dolarlık ekonomik destek paketi Senato'da kabul edildi.

+A -A
09:28 08-03-2021

ABD Başkanı Joe Biden'ın koronavirüs salgınının etkilerine yönelik istediği 1.9 trilyon dolarlık ekonomik destek paketi Senato'da kabul edildi.

ABD Başkanı Joe Biden'ın koronavirüs salgınının etkilerine yönelik istediği 1,9 trilyon dolarlık ekonomik destek paketi, Senato’daki görüşmelerin ardından 49'a karşı 50 oyla kabul edildi. 11 saat 50 dakika süren oturumda tasarı, Cumhuriyetçilerin desteğine ihtiyaç olmadan Senato'dan geçti. "Uzlaşma" olarak adlandırılan yasal bir düzenlemenin daha önce devreye sokulmasıyla önü açılan tasarı, üzerinde yapılan düzenlemeler nedeniyle yeniden Temsilciler Meclisine gönderilirken kabul edilmesi halinde yasalaşması için Biden'ın imzasına sunulacak.

Biden yönetiminin Kovid-19'un ekonomik etkilerine karşı üzerinde çalıştığı en büyük paket olarak nitelendirilen tasarıda, kişi başına 1400 dolarlık nakit yardımının yanı sıra eyaletler ile yerel yönetimler için 350 milyar dolarlık kaynak yer alıyor. Daha önce haftalık 400 dolar olarak belirlenen işsizlik yardımının ise yapılan müzakerelerin ardından 300 dolar olarak sağlanması ve süresinin 6 Eylül'e kadar da uzatılması öngörülüyor.

Beyaz Saray: “Biden ve Erdoğan görüşecektir”

Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, Beyaz Saray'da düzenlediği basın toplantısında, Biden'ın neden hala Cumhurbaşkanı Erdoğan ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirmediğine ilişkin soruyu, “Biden ve Erdoğan bir noktada görüşecektir” diye cevapladı. Biden'ın hala araması gereken birçok dünya lideri olduğunu söyleyen Psaki, "Biden, gelecek hafta ve aylarda bu görüşmeleri yapacaktır. Bir noktada Erdoğan ile de görüşeceğinden eminim." açıklamasında bulundu.

Kaynak: AA

Paylaş:
Yorum Yap:
yorum kuralları

Önemli gelişmeleri yakından takip et