Drawing Layer 1

Gri TV Nedir?

İki dakikada Türkiye, 25 Şubat 2021

Son 24 saat içerisinde Türkiye'de gerçekleşen önemli olaylar. 2 dakikida Türkiye'nin özeti.

+A -A
10:08 25-02-2021

Merkez Bankası TL cinsi zorunlu karşılık oranlarını artırdı
Merkez Bankası zorunlu karşılıklarda artışa gitti. Türk Lirası mevduatlarda 3 aya kadar yüzde 6 olan zorunlu karşılık 8'e çıkarıldı.

Moody's, Türkiye ekonomisi 2021 yılı büyüme tahminini % 4’e çıkardı
Kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s, Türkiye ekonomisinin 2020 yılında yüzde 5 daralması yönündeki öngörüsünü 1,1 büyüme olarak revize etti. IMF de 2021 için Türkiye ekonomisi büyüme beklentisini %5 öngörüsünden %6'ya çıkarmıştı.

33 Fezleke Meclis’te
TBMM Mustafa Şentop, milletvekili dokunulmazlığının kaldırılması istemiyle hazırlanan 33 fezlekenin meclise sunulduğunu açıkladı.

İnsan hakları eylem planı yakında…
Yasal reform hedefleri kapsamında Adalet Bakanlığı'nın insan haklarına ilişkin hazırladığı eylem planının 2 Mart'ta açıklanması bekleniyor.

"Ekonomik Reform" çalışmaları Mart’ta açıklanacak
Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, Makroekonomik İstikrar Politikalarını ve Yapısal Politikaları içeren "Ekonomik Reform" çalışmalarını, Mart ayında kamuoyuyla paylaşacaklarını duyurdu.

Anayasa Mahkemesi, Altun’un Anadolu Ajansı üzerindeki yetkilerini iptal etti.
AYM, Fahrettin Altun'un başkanlığını üstlendiği Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'nın Anadolu Ajansı üzerindeki “faaliyet” ve “örgütlenme ve insan kaynakları yönetimi” denetim yetkisini kurumun özerkliğine uymadığı ve tarafsızlığını etkileyebileceği gerekçesiyle iptal etti.

“Kanal İstanbul'u inadına yapacağız.”  

Cumhurbaşkanı, İstanbul İl Kongresi'nde yaptığı konuşmada, "Onlara rağmen Kanalistanbul'u da yapacağız. İnadına yapacağız. Kanal İstanbul'la İstanbul nasıl güzelleşecek, İstanbul nasıl bir başka şehir olacak bunu da görecekler. Buna da alışacaklar" dedi.

Türk Tabipler Birliği: Hala tam kapanmanın uygun olduğunu düşünüyoruz.

Koronavirüs vakalarının en çok görüldüğü illerden Tokat'ta 10 gün boyunca düğün ve nikahlar ertelendi, spor salonları, hayvan pazarları kapatıldı. Rize Valiliği, artan koronavirüs vakaları nedeniyle mevcut kararlara ilave yeni tedbirler getirip denetimleri sıklaştırdı.

Tokat'ta düğün ve nikahlar 10 gün ertelendi, Rize'de çay sohbetleri yasaklandı.
TTB Genel Sekreteri Vedat Bulut, toplumda bağışıklık sağlanan oranın yüzde 1,5'i bulmadığını belirtti ve "Biz kesinlikle 14-28 günlük tam kapanmanın hâlâ daha uygun olduğunu düşünüyoruz" dedi.

Nissan'ın eski CEO'sunun kaçırılması davasında özel jet şirketi müdürü ile iki pilota hapis
Nissan 'ın eski CEO'su Carlos Ghosn'un İstanbul üzerinden Beyrut'a kaçırılmasına ilişkin davada, özel jet şirketinin müdürü Okan Kösemen ile pilotlar Noyan Pasin ve Bahri Kutlu Sömek, "Göçmen kaçakçılığı" suçundan 4 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Paylaş:
Yorum Yap:
yorum kuralları

Önemli gelişmeleri yakından takip et