Drawing Layer 1

Gri TV Nedir?

Yangınlarda son durum

Türkiye, orman yangınlarıyla savaşıyor. 6 ilde 13 yangınla mücadele devam ediyor.

+A -A
12:41 03-08-2021

Türkiye, orman yangınlarıyla mücadele ediyor. Son 6 günde 32 ilde 137 yangın kontrol altına alındı. Tarım ve Orman Bakanlığı, 2 Ağustos 21.00 itibarıyla 6 ilde 13 yangınla mücadelenin devam ettiğini açıkladı. Bugün ulaşılan bilgilerde 10 yangının devam ettiği belirtiliyor ve söndürme çalışmaları devam ediyor.

Antalya’nın Manavgat ilçesinde başlayan orman yangınları 7. Gününde. 6 ilde 13 yangınla mücadele devam ediyor.

Sayılarıyla yangınların devam ettiği iller

  • Adana 1
  • Antalya 3
  • Muğla 6
  • İzmir 1
  • Isparta 1
  • Denizli 1
    (2 Ağustos 21.00 itibarıyla)

137 yangın kontrol altına alındı
Son 6 günde 32 ilde 137 yangın kontrol altına alındı.

Antalya
Antalya’nın Manavgat ilçesinde başlayan orman yangınları 7. gününde. Gündoğmuş ilçesinde ise evlere sıçrayan yangın sonrası bölgede tahliyeler başladı. Tahliyelere, tedbir amaçlı Kızıldağ Mahallesi de eklendi.

Antalya'ya bağlı Manavgat dışındaki yerlerde yangın kontrol altına alındı.

Muğla
Muğla’nın Milas ilçesinde alevler Çökertme mevkiinde yayıldı. Marmaris’teki orman yangını, kontrol altına alınmaya çalışılıyor. Hisarönü Mahallesi'nde ormanlık alanda yükselen alevler rüzgârın şiddetini arttırmasıyla merkezdeki evler ve arabalara da sıçradı.

Muğla Menteşe'nin Gazeller Mahallesi'nin Bozbayır mevkiinde kızılçam ağaçlarıyla çevrili ormanlık bölgede yangın başladı. Söndürme çalışmaları sürüyor.

Bodrum'a bağlı Gökpınar, Aşağı Mazı ve Yukarı Mazı mahallerinde yanan çam ağaçlarının yola devrilmesi ve kaya parçalarını sürüklemesi nedeniyle zaman zaman ulaşım sağlanamıyor.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Muğla'da yaklaşık 10 bin vatandaşı bulunduğu konutlardan tahliye ettiklerini açıkladı.

Isparta ve Denizli
Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, Isparta ve Denizli'de de yangınların çıktığını söyledi. Denizli'nin Buldan ilçesi Türlübey Mahallesi yakınlarındaki ormanlık alanda çıkan yangın 12 saat sonra kontrol altına alındı.

Manisa
Manisa'da çıkan orman yangınında 10 dönüm alan zarar gördü, yangın kontrol altına alındı. İzmir’in Gaziemir ilçesinde çıkan orman yangını, ekiplerin müdahalesiyle söndürüldü. Vatandaşların da söndürme çalışmalarına destek verdiği yangında, yaklaşık 1 hektarlık ormanlık alan zarar gördü. Aydın Bozdoğan’da 2 Ağustos akşamı çıkan yangın, kontrol altına alındı.

Kaynak: AA, Milliyet, Euronews

Paylaş:
Yorum Yap:
yorum kuralları

Önemli gelişmeleri yakından takip et