Drawing Layer 1

Gri TV Nedir?

Google bireysel izlemeden vazgeçiyor

Teknoloji devi Google, 2022’den itibaren Chrome internet tarayıcısında bulunan web sayfası izleme özelliğinin kaldırılacağını bildirdi.

+A -A
13:49 04-03-2021

Teknoloji devi Google, 2022’den itibaren Chrome internet tarayıcısında bulunan web sayfası izleme özelliğinin kaldırılacağını bildirdi.

Vazgeçilen sayfa izleme özelliğinden sonra bu verilere başka teknolojiler ile de erişilemeyeceğinin belirtildiği açıklamada, “Gizliliği korumak için hepimizin daha fazlasını yapması gerekiyor” vurgusu yapıldı.

Şirketten yapılan açıklamada: "İnterneti herkes için açık ve erişilebilir tutmak ve gizliliği korumak için hepimizin daha fazlasını yapması gerekiyor. Bu da yalnızca üçüncü taraf çerezlerin değil, aynı zamanda internet sayfalarında gezinirken bireyleri izlemek için kullanılan herhangi bir teknolojinin de sona erdirilmesi anlamına gelir." İfadeleri yer aldı.

Google, artan veri gizliliği standartlarını karşılamak için 2020 yılı başında çevrim içi reklamları etkinleştiren çerezlerden kurtulacağını duyurmuştu.

Bireysel gizliliği savunan kişiler tarafından Google ve diğer teknoloji şirketleri, kullanıcılara reklam sunabilmek için tarama kayıtlarını ve kullanıcılara ilişkin kişisel bilgileri toplamakla eleştiriliyordu.

 

Paylaş:
Yorum Yap:
yorum kuralları

Önemli gelişmeleri yakından takip et