Drawing Layer 1

Gri TV Nedir?

Twitter’ın kurucusu, Jay-Z’nin müzik platformuna 297 milyon dolar yatırdı

Twitter’ın kurucusu Jack Dorsey’nin finansal hizmetler şirketi Square, hip-hop sanatçısı Jay-Z’nin müzik platformu Tidal’ın çoğunluk hissesini 297 milyon dolara satın aldı.

+A -A
17:19 05-03-2021

Twitter’ın kurucusu Jack Dorsey’in finansal hizmetler şirketi Square, hip-hop sanatçısı Jay-Z’nin müzik platformu Tidal’ın çoğunluk hissesini 297 milyon dolara satın aldı.

Şirketlerden yapılan açıklamaya göre, Jack Dorsey'in dijital ödeme işlemcisi Square, Jay-Z'nin müzik akışı platformu Tidal'ı 297 milyon dolara satın aldı. Satın alma sonrası Jay-Z, Square’in yönetim kuruluna girdi. Dorsey; Square'in ürün satışları, yeni dinleme deneyimleri ve tamamlayıcı gelir akışları için basit entegrasyonlar yoluyla hayran kitlelerini büyütmek için sanatçılarla birlikte çalışacağını söyledi.

Twitter yöneticisi Jack Dorsey, Jay-Z'ye liderliği ve TIDAL vizyonu için teşekkür ettiğini belirterek Jay-Z’nin Square'in yönetim kurulunda çalışarak Square, Cash App ve Seller'e liderlik edeceğini söyledi. Jack Dorsey Twitter’dan yaptığı açıklamada, "TIDAL, sanatçıların sahip olduğu ve yönettiği, tavizsiz bir sanat deneyimine odaklanan sanatçıları onurlandırma fikriyle başladı. Bu yenileyici ve doğru. Vizyon, sanatçılar için yeni ödeme yolları da dahil olmak üzere daha güçlü araçlarla eşleştikçe daha da güçleniyor” ifadelerini kullandı.

Şirket yaptığı basın açıklamasında, "Square, TIDAL'in mali sonuçlarının Square'in 2021'deki konsolide geliri veya brüt karı üzerinde önemli bir etkisi olmasını beklemiyor" dedi.

Jay-Z , 2015'te Tidal'ı 56 milyon dolara satın almış ve 2016'da Beyonce'nin "Lemonade" albümü gibi özel sürümleri platformda yayınlamaya başlamıştı. Ancak platform, Spotify gibi oyunculara ayak uydurmakta zorlandığını bildirmişti.

Kaynak: INSIDER

Paylaş:
Yorum Yap:
yorum kuralları

Önemli gelişmeleri yakından takip et