Drawing Layer 1

Gri TV Nedir?

93. Oscar Ödülleri’nin kazananı Nomadland

Pandemiden dolayı ertelenen ve salgına rağmen gerekli önlemler alınarak yüz yüze yapılan 93. Oscar Ödülleri töreni, sunucusuz ve seyircisiz olarak ABD'nin Los Angeles kentindeki Dolby Tiyatrosu'nda düzenlendi. 93'üncüsü verilen Akademi Ödüllerinde en iyi film ödülünü "Nomadland" kazandı.

+A -A
10:03 26-04-2021

Pandemiden dolayı ertelenen ve salgına rağmen gerekli önlemler alınarak yüz yüze yapılan 93. Oscar Ödülleri töreni, sunucusuz ve seyircisiz olarak ABD'nin Los Angeles kentindeki Dolby Tiyatrosu'nda düzenlendi. 93'üncüsü verilen Akademi Ödüllerinde en iyi film ödülünü "Nomadland" kazandı.

Oscar Ödülleri olarak da bilinen ve sinema dünyasının en prestijli ödüllerinden olan 93. Akademi Ödülleri sahiplerini buldu. İlk kez sunucusuz ve seyircisiz olarak gerçekleştirilen tören, ABD'nin Los Angeles kentindeki Dolby Tiyatrosu'nda düzenlendi. Koronavirüs pandemisi nedeniyle zaman ve mekanı değişen 93. Oscar Ödülleri’ne 6 dalda aday gösterilen 'Nomadland', 3 dalda Oscar kazanarak damga vurdu. Asya kökenli Chloé Zhao'nun yönetmenliğini yaptığı film 60'lı yaşlarda bir kadının ekonomik krizden sonra Nevada'daki bütün malvarlığını kaybedip bir karavan alarak ABD'nin batı eyaletlerini dolaşmasını konu alıyor. En iyi film dalında "Mank," "Promising Young Woman", "Nomadland", "Judas and the Black Messiah", "Sound of Metal", "Minari", "The Father" ve "The Trial of the Chicago 7" filmleri aday gösterilmişti. Amerikalı senarist Herman J. Mankiewicz'i konu alan Mank, en iyi film, en iyi erkek oyuncu ve en iyi yönetmenin de aralarında bulunduğu 10 dalda, en fazla kategoride aday gösterilen yapıt olmuştu. En iyi yönetmen ödülünü "Nomadland" filminin yönetmeni Chloé Zhao aldı. Chloé, 93 yıllık Oscar Ödülleri geleneğinde en iyi yönetmen ödülünü alan ikinci kadın oldu. Ödülünü kabul ederken yaptığı konuşmada, Chloé, "Bu ödülü, ne kadar zor olursa olsun içlerindeki iyiliğe ve birbirlerinin içindeki iyiliğe tutunmak için cesaret ve inanca sahip olanlar için alıyorum" dedi.

93. Oscar’ın kazananları:
En İyi Film: Nomadland
En İyi Erkek Oyuncu: Anthony Hopkins - The Father
En İyi Kadın Oyuncu: Frances McDormand – Nomadland
En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu: Daniel Kaluuya - Judas and the Black Messiah
En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu: Youn Yuh-jung – Minari
En İyi Yönetmen: Chloé Zhao – Nomadland
En İyi Uyarlama Senaryo: The Father
En İyi Özgün Senaryo: Promising Young Woman
En İyi Animasyon: Soul
En İyi Belgesel: My Octopus Teacher
En İyi Uluslararası Film: Another Round
En İyi Sinematografi: Mank
En İyi Kostüm Tasarımı: Ma Rainey's Black Bottom
En İyi Film Kurgusu: Sound of Metal
En İyi Makyaj ve Saç Tasarımı: Ma Rainey's Black Bottom
En İyi Özgün Müzik: Soul
En İyi Özgün Şarkı: "Fight for You" - Judas and the Black Messiah
En İyi Yapım Tasarımı: Mank
En İyi Film Montajı: The Sound of Metal
En İyi Görsel Efekt: Tenet
En İyi Kısa Animasyon: If Anything Happens I Love You
En İyi Kısa Belgesel: Colette
En İyi Kısa Film: Two Distant Strangers

Kaynak: AA

Paylaş:
Yorum Yap:
yorum kuralları

Önemli gelişmeleri yakından takip et