Drawing Layer 1

Gri TV Nedir?

Şırnak’ta spor canlılığı

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nca 2018 yılından bu yana Şırnak'a kazandırılan 68 tesisle birlikte, kentte 2 bin 88 olan faal sporcu sayısı 5 bin 218'e, 26 bin 832 olan lisanslı sporcu sayısı da 33 bin 879'a yükseldi.

+A -A
16:37 17-02-2021

Gençler Anlatıyor…

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nca 2018 yılından bu yana Şırnak'a kazandırılan 68 tesisle birlikte, kentte 2 bin 88 olan faal sporcu sayısı 5 bin 218'e, 26 bin 832 olan lisanslı sporcu sayısı da 33 bin 879'a yükseldi.

  • Tesislerden yararlanan gençlerden Zekeriya Çeter:

“Devletimizin son yıllarda büyük yatırımları söz konusu. Sporda da aynı şekilde. En ücra köye de basketbol sahası yapıldığını görüyoruz. Bu, biz gençleri ziyadesiyle sevindiriyor. Tesisler arttıkça, bölgeden milli sporcular da çıkacaktır.”

  • Yenilenen stadyuma kavuşan Silopili çocuklardan Mehmet Yılmaz:

“Silopi'de ilk kez aydınlatmalı stadyum gördük. Artık gece de spor yapılacak olmasından dolayı sevinçliyiz. Emeği geçen herkese teşekkürler”

Şırnak'ta sağlanan huzur ortamıyla birlikte tesislerine kavuşan gençler ve çocuklar, spora yöneldi. Terörün gölgesinden kurtulan Şırnak'a Gençlik ve Spor Bakanlığınca 2018 yılından bu yana yarı olimpik yüzme havuzu, futbol sahası, kapalı spor salonları gibi 68 tesis kazandırıldı.

Bu sayede kentte 2018 yılında 2 bin 88 olan faal sporcu sayısı 5 bin 218'e, 26 bin 832 olan lisanslı sporcu sayısı da 33 bin 879'a yükseldi.

Sporla buluşan gençler ve çocuklar yapılan yatırımlardan memnun.

Şırnak'taki tesislerde spor yapan gençlerden Zekeriya Çeter, Gençlik ve Spor Bakanlığının hayata geçirdiği, "Yüzme Bilmeyen Kalmasın" projesiyle binlerce gencin yüzme öğrendiğini, bu sayede nehir ve derelerde yaz aylarında yaşanan ölümlerin de önüne bir nebze geçildiğini aktarıyor.

Çeter, geçen sene proje ile yüzme öğrendiğini ve daha önce böyle bir imkanının olmadığını, bölgedeki gençlerin de spora ilgisinin yüksek olduğunu anlatan Şırnaklı genç, yüzme, futbol, basketbol ve diğer branşlarda eğitimler verildiğini söylüyor. 

Zeynep İke: "Gençler olarak çok mutluyuz"

Tesislerde basketbol branşıyla ilgilendiğini dile getiren Zeynep İke, son dönemde kente kazandırılan spor tesislerinin gençlerde olumlu bir his yarattığını aktarıyor:

"Bu yatırımlardan dolayı gençler olarak çok mutluyuz." diyen İke, böylelikle spora ilgilerinin her geçen gün arttığını vurguluyor ve emeği geçen herkese teşekkür ediyor.

Tatar: "Bakanımıza teşekkür ediyoruz"

Emrullah Tatar, kente kazandırılan spor tesislerinden gençler olarak faydalandıklarını, bundan dolayı da mutlu olduklarını dile getiriyor.

Gelecek yıllarda Şırnak'tan çok başarılı sporcular çıkacağına inandığını söyleyerek Gençlik ve Spor Bakanı'na teşekkür ediyor. 

Çocuklardan Barış Gezer, ilçede temiz bir sahada spor yapılacak olmasından mutluluk duyduklarını belirtirken, Mehmet Yılmaz ise Silopi Stadı'nın yenilenmesi nedeniyle sevinçli olduklarını paylaşıyor: "Silopi'de ilk kez aydınlatmalı stadyum gördük. Artık gece de spor yapılacak olmasından dolayı sevinçliyiz. Emeği geçen herkese teşekkürler."

Kaynak: AA 

Paylaş:
Yorum Yap:
yorum kuralları

Önemli gelişmeleri yakından takip et